HIRDETÉSEK
Úrnapja
2026. június 7.
Szertartások, programok:
- A hétköznap délutáni szentségimádás a Jézus Szíve templomban folytatódik 12:00-18:00 között. Mindenkit szeretettel hívunk. Nagy segítségünkre lenne, ha minél többen tudnátok egy-egy órát vállalni, és őrizni az Urat, melyre regiszrtálni a https://szentsegimadas.jezsuita.hu van lehetőség.
- Jún 7-én, Úrnapján a Jézus Szíve templomban délelőtt 10:00-kor kezdődik az ünnepi szentmise, melynek végén körmenettel átvonolunk a Krisztus Király plébániára, ahol a szertartás után egy agapéra várjuk a kedves híveket. Az agapéra szívesen fogadunk némi étel és ital hozzájárulást. Ezen a napon 11:30-kor NEM lesz mise, a családos hittanokat viszont a szokásos időben (9:00-től) megtartjuk.
- Június 8, hétfő este 19:30-kor lesz templomunkban Oszaczki László zeneakadémiai hallgató diplomakoncertje, mindenkit szeretettel hívunk!
- Június 10-én, szerdán ünnepeljük Krisztus Király-kápolnánk felszentelésének 98. évfordulóját (1928). Az ünnepi szentmisét a szokásos reggeli 7:30-as időpontban mutatjuk be. Szeretettel várunk mindenkit kápolnánk közös ünnepére.
- Június 12-én, pénteken lesz Jézus Szent Szíve ünnepe, templomunk búcsúünnepe. Az ünnepi, 18:00 órakor kezdődő szentmisében Fábry Kornél püspök atya szolgáltatja ki a bérmálás szentségét. Kísérjük imádsággal bérmálkozó testvéreink felkészülését.
- Elindult a jelentkezés a 17. Montserrat hivatástisztázó évre. Mottója: „Először lenni, aztán tenni.” Egy tanév jezsuita közösségben, imádságban, szolgálatban és útkeresésben. Várjuk a 18–30 év közötti katolikus férfiak jelentkezését, akik szeretnék tisztábban látni életük és hivatásuk útját. Jelentkezési határidő: július 12. További információ és jelentkezés a jezsuita.hu oldalon.
Tanévzáró események:
- Június 14-én, vasárnap a 10:00 órás szentmisében tartjuk a Gyerek Te Deumot, a tanévzáró hálaadást. Ezen a napon lesz az idei tanév utolsó reggeli családos hittanórája is.
- Június 16-án, kedden 19:00 órakor lesz a tanév utolsó Inigo imaestje.
- Június 21-én, vasárnap 12:30-tól tartjuk templomi munkatársaink és önkénteseink közös évzáróját a templomkertben. Szeretettel várunk mindenkit, aki az elmúlt évben rendszeres szolgálatot vagy önkéntes feladatot vállalt közösségünkben. Több mint 130-an kapcsolódtak be idén a templom életébe önkéntes szolgálatukkal, ezért külön öröm lenne együtt hálát adni és megünnepelni az elmúlt év ajándékait.
Adj szívből a Jézus Szívének! – Megújult templomi adománygyűjtő kampányunk:
- Ahogyan sok előfizetés havonta automatikusan megújul, ha van rá lehetőséged, támogasd templomunkat is. Havi 5000 Ft biztos alapot adna fenntartásunkhoz, de már 1000 Ft is nagy segítség. Aki pedig többet tud adni, azért is hálásak vagyunk, mert ezzel mások helyett is segít. A templom ajtaja ugyanakkor mindenki előtt nyitva áll, az adományozás lehetőség, nem feltétel. Kérjük, támogassátok templomunkat a jezsuita.hu támogatási felületén, lehetőleg havi rendszerességgel beállított adománnyal, hogy stabil anyagi háttérrel folytathassuk szolgálatunkat és küldetésünket Értetek és mindenkiért.
- Továbbra is szeretnénk bátorítani a kedves testvéreket, hogy amennyiben lehetőségük engedi, támogassák a templomot. Nyáron szeretnénk egy új lelkivezetői beszélgetőszobát kialakítani és a templomkert megsüllyedt térburkolatátrendbehozni. Adományozni lehet a honlapon található "Adj szívből a Jézus Szívének" kampányon keresztül, illetve a templomtérben található QR kódok beolvasásával.











